NAŠE TÁBORY

NAŠE TÁBORY

ZTRACENÝ SVĚT aneb Expedice prof. Challengera do země dinosaurů [2022]

Jmenuji se prof. Challanger a při své nedávné cestě do Amazonie jsem narazil na důkaz, že údajně dávno vymřelá stvoření, kterým dnes říkáme dinosauři, stále existují. Veškeré důkazy jsou ale uloženy jenom v mojí hlavě z toho, co jsem viděl na vlastní oči. Bohužel mi nikdo nevěří, ale doufám, že zítřejší anglický soud v Pleskotech mi dá šanci se do Amazonie vrátit společně s celou výpravou svědků a odborníků. Musíme svět přesvědčit, že dinosauři existují.

Fotodenník

HARRY POTTER v Pleskotech [2021]

Kdo by neznal báječný příběh nadaného kouzelníka Harryho Pottera a jeho dvou spolužáků Hermiony a Rona. Právě tito tři hrdinové se stali spolužáky letošních prvňáků ve Škole čar a kouzel v Pleskotech. Během prvních dnů v čarodějnické škole se zdálo, že je vše jak má být. Malí kouzelníci se za pomoci svých profesorů pomalu seznamovali se základními zaklínadly a čarodějnickými lektvary, nebo proprietami. A samozřejmě by se neobešli bez kouzelnických hůlek a plášťů. Pohodová atmosféra ve škole se ale začala postupně měnit a nad Pleskotami se začaly stahovat mračna zla. Za vším stál nenávistný a pomstychtivý lord Voldemort, jehož zlí čarodějové v Zapovězeném lese probudili ze zakletí. Za pomoci Harryho, Hermiony a Rona se ale nakonec podařilo všem kouzelnickým žákům v Pleskotech Voldemorta zničit a Pleskoty se opět staly bezpečným a příjemným místem pro kouzelnické vyučování.

VideoFotky

PŘÍBĚH HRAČEK [2020]

Vítejte v zapomenutém muzeu hraček v Pleskotech, které nemělo být nikdy znovu nalezeno. Ovládají ho totiž kouzelné hodiny, které každému odměřují jeho čas. To ovšem netuší přijíždějící školní exkurze, která brzy zjistí, že domů se jen tak nedostane. Ve chvíli, kdy se učitelský sbor začíná proměňovat v plyšáky, přestává být legrace a děti musí během sedmi dní s pomocí svých nových kamarádů přijít na kloub této záhadě dřív, než se stanou jen dalším exponátem v tajemném muzeu.

VideoFotky

BARON PODKOSTECKÝ … a 7 smrtelných hříchů [2019]

Baron Podkostecký svému lidu vládl na hradě Kosti spravedlivě a jeho poddaní ho milovali. Jednoho dne však propadl kouzlu cestování a doma v Čechách se zdržoval už jen málo. Aby však jeho hrad nezel prázdnotou a lid nestrádal, z každé země, kterou navštívil, přivezl si jednoho rádce. Baron si z cest vozil i všelijaké suvenýry, magické předměty zahalené různými legendami, pestrobarevné masky, zbraně a exotické kroje. Rádcové propadli svým špatným vlastnostem a rozhodli se kraj ovládnout. Když se opět po delší době vrátil Baron z cest a malá Klementýnka vítala ho nakresleným obrázkem pro tatínka, zlí rádcové obvinili Barona z čarodějnictví. Navlíkli na něj potupnou masku a společně s vystrašeným lidem ho přibili ke skále.

VideoFotky

STAR WARS zapomenutá planeta [2018]

Klasický fantastický příběh kde soupeří dobro se zlem. Inspirováno sériií filmových trháků Hvězdných válek

VideoFotky

UWARO [2017]

Hra, která v sobě ukrývala zakleté pohádkové postavy. Naším úkolem bylo pohádkové postavy osvobodit a porazit tak temného Uwara. A jak se nám to povedlo? Zahodili jsme mobily a tablety, zapomněli jsme na všechny youtubery a počítačového hry. Společně jsme se ocitli v dětské fantazii, kde všechny pohádky vznikají, a tak jsme mohli prožít den společně s Ferdou Mravencem, Malou mořskou vílou, Petrem Panem, Šíleně smutnou princeznou, Tarzanem, dokonce i s Indianou Jonesem.

VideoFotky

Vikingové a draci [2016]

Pět rozhádaných sourozenců soupeřilo společně se svými týmy o co největší území a o bájný klíč k legendě, která ukrývala prastaré tajemství. Kvůli sporům se jim ale rychle krátil čas a dračí válečníci, kteří chtěli legendu získat pro sebe, jim neustále šlapali na paty. Nakonec děti přišly na to, že se musíme proti zlu postavit společně a sourozence usmířily. Úkol tedy zněl jasně – získat legendu, přemoct dračí válečníky a pečovat o nalezené dračí vejce. To jsme ale ještě netušili, že se nad vesnicí Katerpleskot co nevidět snese stín, který po staletí nahání vikingům hrůzu.

KLIPFotky

Záhady staré Anglie [2015]

Anglie devatenáctého století v sobě ukrývala mnohá tajemství. Pleskotským táborníkům se podařilo naklonit si pět statečných „hrdinů“, se kterými společně bojovali proti skutečnému zlu – lidské touze po moci. Hrabě Drákula, kouzelník Houdini, detektiv Sherlock Holmes, doktor Frankenstein a slavná Zlodějka spolu s dětmi a mladou knihovnicí Katie zažili nebezpečné bitvy, dobrodružné výpravy a i spoustu londýnské zábavy. Celým táborem nás provázely nevysvětlitelné záhady, kouzla a zázraky. Nad tajemstvím Houdiniho telefonní budky opravdu zůstává rozum stát.

SHERLOCK HOLMESKNIHOVNAFRANKENSTEINHRABĚ DRÁKULAFotky

Řecké báje a pověsti [2014]

Naším posláním bylo naklonit si řecké Bohy a především toho nejmocnějšího – Dia. Řeckými pověstmi nás provázeli slavní bojovníci, nádherné bohyně i mýtické nestvůry. Došli jsme až na horu Olymp, kde na nás čekal král tedy Bůh Apollón, usekli jsme hlavu po očním kontaktu dychtící Medúze, při noční hře jsme museli dojít do děsivého podsvětí za Hádem, a dokonce jsme se museli vypořádat i s vodní pohromou, kterou na nás seslal Poseidon. Dětem nechyběla odvaha ani odhodlání, a tak se všechny báje dočkaly svého zdárného konce.

VIDEO12.-13.7.14.7.15.7.16.7.17.7.18.7.Olympiáda

Divoký západ [2013]

Představte si severoamerickou písečnou prérii, kde jednoho dne vyrostlo westernové městečko, které ovládli banditi. Tak přesně vypadaly Pleskoty v roce 2013. Táborníci s pomocí šerifa měli za úkol přelstít bandu místních zlodějíčků v čele s obávaným banditou El Diablem. Týden plný kovbojských přestřelek, složitých hádanek a rafinovaných převleků nás všechny neskutečně bavil. Spřátelili jsme se i s místními indiány, kteří nám pomohli vyrobit bubínek na zahánění zlých duchů a provázeli nás při noční hře. Projeli jsme se na koních a naučili se hrát karetní hru pravých kovbojů. Nakonec jsme přehráli i zákeřného El Diabla a zajistili tak obyvatelům westernového městečka bezpečí.

VIDEO14.7.15.7.16.7.17.7.18.7.19.7.

Pán prstenů [2012]

Kdo by neznal příběh mocného prstenu, který dokáže ovládnout mysl? V roce 2012 byla naším domovem krajina elfů, trpaslíků a zlých skřetů. Skupina malých hobitů doprovázená Aragornem, Gandalfem a Legolasem, museli získat prsten od šíleného Gluma a vydat se na strastiplnou a nebezpečnou výpravu do útrob Mordoru. Cesta nebyla jednoduchá, protože vždy, když jsme to nejméně čekali, na nás zaútočili zákeřní skřeti. Naštěstí jsme je společnými silami luků, mečů a důvtipu vždy porazili a mocný prsten byl vhozen do soptící propasti. Nebo ne? Muhahaha! Mimochodem kdo má prsten?

CELÝ FILMÚVOD LOTRFotky 1.částFotky 2.část

Hvězdná brána [2011]

Tentokrát se pleskotské stany proměnily v egyptské pyramidy a děti si tak mohly vyzkoušet titěrnou práci archeologů. A byly velmi úspěšní! Našly totiž neidentifikovatelný panel, jehož původ nám vysvětlil plukovník Jack O´niel. Panel patřil k legendární hvězdné bráně. Plukovník nám prozradil, že celá planeta Země je v ohrožení kvůli nadvládě goaulda Apoffise. S pomocí přátel z jiných světů a odvážným Tielkem, který se rozhodl přidat na naší stranu, jsme dokázali zákeřného Apoffise a jeho armádu Jaffů porazit. Jupí!

VIDEO9.7.10.7.11.7.12.7.13.7.14.7.15.7.

Piráti z Karibiku [2010]

Tento rok byl opravdu výjimečný, jelikož celé Pleskoty zaplavilo moře a my jsme se ocitli jako pirátská posádka na lodi KAPITÁNA Jacka Sparrowa. Jackovi totiž hrozilo velké nebezpečí. Prokletá loď Bludný Holanďan, které velel zlověstný kapitán Davy Jones, jehož podoba připomínala spíše chobotnici než člověka, mu byla neustále v patách, aby na něj vypustila obludného Krakena. Děti se ho však nezalekli, ani když s pomocí zkušeného Hada brázdily karibská moře na svých raftech. Po přemožení Jonesovy posádky jsme už jen mohli napjatě pozorovat závěrečný souboj mezi úhlavními nepřáteli – Sparrowem a Jonesem. A jak to dopadlo?

VIDEO17.7.19.7.20.7.21.7.22.7.23.7.

ASTERIX a OBELIX [2009]

Tábor byl ve znamení nadvlády samotného Ceasara a bojů proti římské armádě. Pleskoty byly totiž jediná galská vesnička, která dokázala jeho útokům odolávat a to především díky dvěma nerozlučným kamarádům Asterixe a Obelixe a kouzelnému nápoji, který nám dával nadpozemskou sílu. Děti měly tu čest postavit chrám královně Kleopatře, postavily se proti hamižným výběrčím daní, zachránily Ceasara před popravou a nakonec si za svoji odvahu vysloužily imunitu pro svoji vesničku.

VIDEOFotky

HARRY POTTER [2008]

Pleskotská škola čar a kouzel se konečně mohla otevřít pro všechny šikovné kouzelníky z okolí. Nikdo z nás však netušil, že na ně číhá veliké nebezpečí v podobě mozkomorů a nelítostného Lorda Voldemorta. V době vyučování se děti samozřejmě zdokonalovaly v umění kouzel, připravování lektvarů a oblíbené hře famfrpálu. Po vyučení však začal hon za viteály, díky kterým jsme mohli porazit, vy víte koho… Pro jeden jsme se museli vydat až do tajemné komnaty k hrůzostrašnému baziliškovi. Děti se však nezalekly žádné z nastražených pastí a společně s pleskotským učitelským sborem jsme dokázali Voldemorta odehnat. Tedy alespoň pro tento školní rok…

VideoFotky 12.7.Fotky 13.7.Fotky 14.7.Fotky 15.7.Fotky 16.7.Fotky 17.7.Fotky 18.7.